STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tłumacz stronę/ Translate site

Witamy serdecznie na stronie Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela
i Św. Bartłomieja Apostoła.

Przeczytasz tu najnowsze informacje z życia Naszego Kościoła, zobaczysz foto galerie i posłuchasz naszej muzyki organowej.

Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia

 • XI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17.06.2018 r.   1. Dziś:•    O godz. 16.00 spotkanie z uczestnikami pielgrzymki do Lwowa.…
  Skomentuj jako pierwszy! Czytany 138 razy
 • X NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 10.06.2018 r.   1.  Dziś:•    Gościmy siostry Niepokalanki z Szymanowa.•    Bóg zapłać za ofiary…
  Skomentuj jako pierwszy! Czytany 200 razy
 • IX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 03.06.2018 r.   1. Dziś:•    Po wszystkich mszach św. odbywają się będą spotkania z…
  Skomentuj jako pierwszy! Czytany 282 razy

Msze Św.:
w dni powszednie:
godz. 7.00 i 18.00 (poniedziałki - kościół Św. Anny, pozostałe dni - kościół farny)
w niedzielę i święta:godz. 7.30 (kościół Św. Anny), godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 (kościół farny)

Nabożeństwa okresowe: codziennie o godz. 17.30

 

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie godz. 9.00-10.00, 16.00-17.30
-w sprawie rejestracji grobów na cmentarzu parafialnym : wtorki i piątki w godz. 9.00-11.00

Najczęściej czytane

 • 29, maj 2018
  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,  zwana także Bożym Ciałem,…

Wizyta Panamczyków*video

Wydawać by się mogło, że emocje związane ze Światowymi Dniami Młodzieży już za nami. Otóż nic bardziej mylnego. W Polsce wciąż przebywa wiele grup pielgrzymów z całego świata, które czas po spotkaniu z papieżem Franciszkiem przeznaczają na poznawanie naszego kraju oraz radosne dzielenie się wiarą. W piątek kazimierską parafię odwiedziła ponad stuosobowa grupa pielgrzymów z Panamy - państwa, który będzie gospodarzem następnego ŚDM.

 

Jak nakazuje polska gościnność, pielgrzymów należało przyjąć jak najlepiej. W związku z tym grupa młodych wolontariuszy wybrała się na piątkowy targ by prosić lokalnych przedsiębiorców o wsparcie. Dzięki otwartości wielu ludzkich serc otrzymaliśmy owoce, warzywa, pieczywo oraz wodę, którymi ugościliśmy później Panamczyków. Od samego poranka w plebanijnej kuchni trwały gorączkowe przygotowania. Dzięki wspólnej pracy udało nam się ugotować leczo, które w trakcie obiadu cieszyło się dużym powodzeniem wśród przybyszy z Ameryki Środkowej. Ci wizytę w naszym miasteczku rozpoczęli właśnie od posiłku, podczas którego nie zabrakło śpiewu, tańca, oraz nawiązywania relacji i poznawania swoich kultur.

 

Po obiedzie młodzi z Panamy przy akompianamencie gitar i bębnów udali się na kazimierski Rynek, gdzie dawali żywe świadectwo wiary tańcząć, śpiewając, a także opowiadając zgromadzonym w centrum Miasteczka ludziom, jak Bóg odmienia ich życie. Wizytę w Kazimierzu zakończyli modlitwą przy figurze Matki Bożej Kazimierskiej w kościele parafialnym. Popołudniu wyruszyli w dalszą drogę - do Warszawy, skąd niebawem odlecą do swojej ojczyzny. Mamy nadzieję, że zawarte przyjaźnie będą owocowały w przyszłości, a młodzież kazimierska spotka się z Panamczykami już za 3 lata, podczas następnych Światowych Dni Młodzieży.

 

Filmik z wizyty Panamczyków:

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Czytany 1381 razy

Ankieta

Zapraszamy do wypełnienia ankiety.

 

ankieta

1% podatku -Towarzystwo Fara

Wirtualny spacer

Kalendarz

czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30