STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tłumacz stronę/ Translate site

Witamy serdecznie na stronie Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela
i Św. Bartłomieja Apostoła.

Przeczytasz tu najnowsze informacje z życia Naszego Kościoła, zobaczysz foto galerie i posłuchasz naszej muzyki organowej.

Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia

 • XI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17.06.2018 r.   1. Dziś:•    O godz. 16.00 spotkanie z uczestnikami pielgrzymki do Lwowa.…
  Skomentuj jako pierwszy! Czytany 138 razy
 • X NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 10.06.2018 r.   1.  Dziś:•    Gościmy siostry Niepokalanki z Szymanowa.•    Bóg zapłać za ofiary…
  Skomentuj jako pierwszy! Czytany 200 razy
 • IX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 03.06.2018 r.   1. Dziś:•    Po wszystkich mszach św. odbywają się będą spotkania z…
  Skomentuj jako pierwszy! Czytany 282 razy

Msze Św.:
w dni powszednie:
godz. 7.00 i 18.00 (poniedziałki - kościół Św. Anny, pozostałe dni - kościół farny)
w niedzielę i święta:godz. 7.30 (kościół Św. Anny), godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 (kościół farny)

Nabożeństwa okresowe: codziennie o godz. 17.30

 

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie godz. 9.00-10.00, 16.00-17.30
-w sprawie rejestracji grobów na cmentarzu parafialnym : wtorki i piątki w godz. 9.00-11.00

Najczęściej czytane

 • 29, maj 2018
  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,  zwana także Bożym Ciałem,…

ŚDM - podsumowanie

Światowe Dni Młodzieży dla Kazimierza Dolnego były czasem błogosławionym. Wszyscy mogliśmy mieć udział w tym wielkim święcie Kościoła na polskiej ziemi. W Kazimierzu Dolnym przez 5 dni gościliśmy 60 młodych osób z Tanzanii, których przyjazd był możliwy dzięki zaangażowaniu naszego rodaka, ks. Marka Sarana, sprawującego w Tanzanii swoją posługę kapłańską. Osoby te mieszkały w domach kazimierskich rodzin. Grupa z Tanzanii zwiedzała okoliczne miejscowości – Sandomierz, Lublin (m.in. obóz na Majdanku, KUL), Niepokalanów.

 

Nasza diecezja przyjęła ponad 3 tysiące pielgrzymów, większość z nich zwiedzała Kazimierz Dolny. Przez 3 tygodnie, niemal codziennie w przestrzeni naszego miasteczka młodzi ludzie z wielu zakątków świata ewangelizowali przez śpiew, taniec oraz świadectwa głoszone z odwagą i dojrzałością duchową. Opowiadali o swoim doświadczeniu bliskości Boga, o tym, jak Bóg przemieniał ich życie. Pozostawili nam dobrą nowinę, przypominając, że Bóg kocha nas wszystkich. Ich obecność uświadomiła bardzo wyraźnie, że Kościół jest żywym organizmem, pełnym młodych ludzi przepełnionych wiarą i nadzieją.

 

Przez tydzień u kazimierskich sióstr betanek mieszkali młodzi ludzie z Egiptu, USA i Hiszpanii, którzy odbywali tu swoje rekolekcje (program Magis), przygotowując się do ŚDM w Krakowie. W czasie wolnym rozwijali swoje pasje artystyczne uczestnicząc w warsztatach fotograficznych, które prowadził dla nich Maks Skrzeczkowski. Czuwał nad nimi ks. Leszek Szuta, jezuita z duszpasterstwa KUL.

 

Nasza parafia, dzięki pomocy ludzi dobrej woli nakarmiła blisko 600 osób – była to młodzież z Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Indii i Pakistanu oraz z Panamy. Udało się zorganizować dwa pikniki nad Wisłą, przy bosmanacie oraz jeden na plebanii. Były owoce, napoje, drożdżówki z miejscowych piekarni i inne przysmaki. Dziękujemy okolicznym rolnikom, sprzedawcom, przedsiębiorcom i wolontariuszom, bez pomocy których przygotowanie posiłków nie byłoby możliwe. Światowe Dni Młodych dobiegły końca, pozostaliśmy umocnieni słowami, jakie kierowali do nas nie tylko młodzi ludzie, ale przede wszystkim Papież Franciszek.

 

Romana Rupiewicz

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Czytany 1109 razy

Ankieta

Zapraszamy do wypełnienia ankiety.

 

ankieta

1% podatku -Towarzystwo Fara

Wirtualny spacer

Kalendarz

czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30