STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tłumacz stronę/ Translate site

Witamy serdecznie na stronie Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela
i Św. Bartłomieja Apostoła.

Przeczytasz tu najnowsze informacje z życia Naszego Kościoła, zobaczysz foto galerie i posłuchasz naszej muzyki organowej.

Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia

  • V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.03.2018 r.1.    Dziś:•    Rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych, które trwać będą do środy. Witamy serdecznie naszego rekolekcjonistę –…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 150 razy
  • IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11.03.2018 r.1.    Dziś:•    Niedziela Laetare – radości.•    O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 322 razy
  • III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 04.03.2018 r.1.    Dziś:•    Wspomnienie św. Kazimierza królewicza, patrona naszego miasta.•    Po mszy św. o godz. 9.00…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 308 razy

Msze Św.:
w dni powszednie:
godz. 7.00 i 18.00 (poniedziałki - kościół Św. Anny, pozostałe dni - kościół farny)
w niedzielę i święta:godz. 7.30 (kościół Św. Anny), godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 (kościół farny)

Nabożeństwa okresowe: codziennie o godz. 17.30

 

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie godz. 9.00-10.00, 16.00-17.30
-w sprawie rejestracji grobów na cmentarzu parafialnym : wtorki i piątki w godz. 9.00-11.00

Najczęściej czytane

Pielgrzymka do Chełma

Sierpień jest miesiącem szczególnym. To czas, w którym tysiące pielgrzymów nawiedza sanktuaria maryjne, by wypraszać potrzebne łaski u Matki Bożej, oraz dziękować za już otrzymane dary. W tym duchu grupa kilkudziesięciu pielgrzymów z Kazimierza pod opieką Ks. Tomasza Mitala wyruszyła w sobotni poranek do Chełma, by odwiedzić miejsca związane z kultem Matki Bożej Chełmskiej.

 

Pielgrzymka zorganizowana przez Akcję Katolicką przebiegała pod znakiem odwiedzin chełmskich kościołów. Jako pierwszą kazimierscy pielgrzymi nawiedzili Bazylikę Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, czyli kościół, w którym znajduje się słynący łaskami wizerunek Matki Bożej. Dzięki uprzejmości księży z miejscowej parafii pielgrzymi mieli okazję poznać historię Bazyliki oraz pospacerować po ogrodzie różańcowym czy trasie z wyznaczonymi stacjami drogi krzyżowej. Oprócz tzw. "kościoła na górce" pątnicy z naszej parafii odwiedzili także kościół pod nietypowym wezwaniem, czyli Rozesłania Św. Apostołów. Jak dowiedzieli się na miejscu, jest to miejsce szczególnie nie tylko ze względu na unikatowość wezwania, ale również ze względu na przepiękne wnętrze świątyni. Przy tej parafii znajduje się również muzeum z bogatymi zbiorami, gdzie pielgrzymi zobaczyli m.in stare kielichy czy relikwiarze z relikwiami świętych. Trzecim z miejsc na trasie pielgrzymki było Sanktuarium Św. Antoniego z Padwy, w którym nasi parafianie odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

Eucharystię w intencjach, z którymi Kazimierzacy udali się na pielgrzymkę, odprawiono w nowo wybudowanym kościele pw. Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty. Po intensywnych przeżyciach duchowych przyszła pora na czas wolny, który pielgrzymi skrzętnie wykorzystali na spożycie obiadu oraz zwiedzanie centrum miasta. W drodze powrotnej do Kazimierza nawiedzili datowany na XIII wiek kościół w Podgórzu, który uznawany jest za najstarszą świątynię na ziemi Chełmskiej.

 

O kazimierskich pielgrzymach można swobodnie powiedzieć, że są "do tańca i różańca", o czym przekonano się w autobusie. Oprócz pobożnej modlitwy kazimierska grupa znalazła również czas na śpiew. A że repertuar pielgrzymi mają bogaty, nie zabrakło także weselnych hitów :) Wszystko oczywiście na Bożą Chwałę :) Do zobaczenia na następnej pielgrzymce!

 

Galeria zdjęć z pielgrzymki znajduje się po prawej stronie w kolumnie "Najnowsze galerie".

 

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Czytany 1324 razy

Najnowsze galerie

Początek rekolekcji wielkopostnych

Pueri Cantores Lublinenses - koncert kolęd

21 stycznia 2018

 

 

155 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Ankieta

Zapraszamy do wypełnienia ankiety.

 

ankieta

1% podatku -Towarzystwo Fara

Wirtualny spacer

Kalendarz

marzec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31