STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tłumacz stronę/ Translate site

Witamy serdecznie na stronie Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela
i Św. Bartłomieja Apostoła.

Przeczytasz tu najnowsze informacje z życia Naszego Kościoła, zobaczysz foto galerie i posłuchasz naszej muzyki organowej.

Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia

  • V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.03.2018 r.1.    Dziś:•    Rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych, które trwać będą do środy. Witamy serdecznie naszego rekolekcjonistę –…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 150 razy
  • IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11.03.2018 r.1.    Dziś:•    Niedziela Laetare – radości.•    O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 322 razy
  • III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 04.03.2018 r.1.    Dziś:•    Wspomnienie św. Kazimierza królewicza, patrona naszego miasta.•    Po mszy św. o godz. 9.00…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 308 razy

Msze Św.:
w dni powszednie:
godz. 7.00 i 18.00 (poniedziałki - kościół Św. Anny, pozostałe dni - kościół farny)
w niedzielę i święta:godz. 7.30 (kościół Św. Anny), godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 (kościół farny)

Nabożeństwa okresowe: codziennie o godz. 17.30

 

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie godz. 9.00-10.00, 16.00-17.30
-w sprawie rejestracji grobów na cmentarzu parafialnym : wtorki i piątki w godz. 9.00-11.00

Najczęściej czytane

Rocznica Koronacji *video

Miniony weekend w kazimierskiej wspólnocie parafialnej obfitował w duchowe przeżycia. Wszystko to za sprawą 30. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Kazimierskiej. Już w czwartek w kościele Ojców Franciszkanów rozpoczęło się Triduum przygotowujące do niedzielnych uroczystości. Nauki rekolekcyjne głosił O. Roger Mularczyk, obecnie pracujący na Ukrainie.

 

Z kolei w niedzielę, w samo południe, na kazimierskim Rynku została odprawiona uroczysta Eucharystia koncelebrowana przez Ojców Franciszkanów oraz księży diecezjalnych pod przewodnictwem Abp. Stanisława Budzika. Liturgię poprzedziła procesja składająca się z zastępów Straży Pożarnej, służby liturgicznej oraz duchownych. Msza święta została uświetniona przez występ kazimierskiego chóru parafialnego. Licznie zgromadzeni parafianie oraz goście zapełnili kazimierski Rynek oraz okoliczne ogródki aktywnie biorąc udział w uroczystości. Piękna oprawa oraz sceneria umożliwiła czcicielom Matki Bożej Kazimierskiej głęboko przeżyć Eucharystię.

 

Niedzielne uroczystości zostały zwieńczone musicalem „Życie Maryi” w wykonaniu lubelskiego zespołu Guadalupe. Mimo deszczowej pogody widowisko przyciągnęło wielu widzów, którzy z pewnością nie żałowali czasu poświęconego na obejrzenie musicalu. Świetna gra aktorska, recytowane fragmenty z Pisma Świętego oraz pieśni z profesjonalną warstwą instrumentalną  nie tylko przybliżyły wydarzenia z życia Maryi, ale pozwoliły  spojrzeć na jej losy z innej perspektywy. Nie jak na postać historyczną, ale osobę bliską nam, której życie również obfitowało w cierpienia i trudności. Musical zakończyła modlitwa do Matki Bożej Kazimierskiej oraz wspólny taniec i śpiew do Ducha Świętego.

 

Galerie zdjęciowe z Mszy pod przewodnictwem Abp. Stanisława Budzika oraz Musicalu „Życie Maryi” znajdują się w kolumnie „Najnowsze galerie” w prawej części strony.

 

Filmik z musicalu "Życie Maryi":


Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Czytany 1272 razy

Najnowsze galerie

Początek rekolekcji wielkopostnych

Pueri Cantores Lublinenses - koncert kolęd

21 stycznia 2018

 

 

155 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Ankieta

Zapraszamy do wypełnienia ankiety.

 

ankieta

1% podatku -Towarzystwo Fara

Wirtualny spacer

Kalendarz

marzec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31