STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tłumacz stronę/ Translate site

Witamy serdecznie na stronie Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela
i Św. Bartłomieja Apostoła.

Przeczytasz tu najnowsze informacje z życia Naszego Kościoła, zobaczysz foto galerie i posłuchasz naszej muzyki organowej.

Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia

  • V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.03.2018 r.1.    Dziś:•    Rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych, które trwać będą do środy. Witamy serdecznie naszego rekolekcjonistę –…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 150 razy
  • IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11.03.2018 r.1.    Dziś:•    Niedziela Laetare – radości.•    O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 322 razy
  • III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 04.03.2018 r.1.    Dziś:•    Wspomnienie św. Kazimierza królewicza, patrona naszego miasta.•    Po mszy św. o godz. 9.00…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 308 razy

Msze Św.:
w dni powszednie:
godz. 7.00 i 18.00 (poniedziałki - kościół Św. Anny, pozostałe dni - kościół farny)
w niedzielę i święta:godz. 7.30 (kościół Św. Anny), godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 (kościół farny)

Nabożeństwa okresowe: codziennie o godz. 17.30

 

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie godz. 9.00-10.00, 16.00-17.30
-w sprawie rejestracji grobów na cmentarzu parafialnym : wtorki i piątki w godz. 9.00-11.00

Najczęściej czytane

Oratorium "Bóg Ciebie ochrzcił..."*video

W niedzielne popołudnie w kazimierskiej farze miało miejsce wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Połączone chóry z naszej parafii wraz z instrumentalistami oraz solistami pod dyrekcją Roberta Grudnia wykonały oratorium „Bóg Ciebie ochrzcił, Bóg dał Ci siłę”. Ta unikatowa kompozycja słowno-muzyczna została skomponowana przez Roberta Grudnia z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski.

 

Oratorium „Bóg Ciebie ochrzcił, Bóg dał Ci siłę” to opowieść o tym, jak chrześcijaństwo przeplata się z historią Polski. Poprzez teksty kronikarzy, wiersze poetów czy wypowiedzi Jana Pawła II Oratorium prowadziło nas przez 1050-letnią historię chrześcijaństwa na ziemiach polskich. Projekt, którego autorem jest Robert Grudzień, zakładał włączanie się lokalnych społeczności w wykonanie Oratorium. Nie inaczej było w naszej parafii, gdzie od wielu tygodni trwały intensywne przygotowania do tego wydarzenia.

 

To właśnie za sprawą naszych chórów niedzielne oratorium na długo zapadło w pamięć. Szkolne chóry Canto Cantare pod dyrekcją Pani Moniki Kubiś-Arbuz, chór parafialny oraz Siostry Betanki połączyły swe siły, co zaowocowało przepięknym wykonaniem utworów. Tak skompilowanej całości dyrygował Pan Adam Głos. W repertuarze były znane pieśni jak „Bogurodzica” czy „Ciebie Boga wysławiamy” jak i utwory skomponowane na potrzeby Oratorium opowiadające o życiu Mieszka, Dobrawy czy Św. Wojciecha.

 

Scenariusz Oratorium, którego autorką jest Anna Drela, zakładał przeplatanie się pieśni wykonywanych przez solistów i chór z recytowanymi tekstami. W roli narratorów wystąpili Ks. Proboszcz Tomasz Lewniewski oraz Daniel i Albert Pacocha. Oratorium zostało zwieńczone odśpiewaniem Te Deum oraz recytacją fragmentu przemówienia Jana Pawła II, z 10 czerwca 1979 roku w Krakowie:

 

„I dlatego — zanim stąd odejdę, proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię „Polska”, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością — taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na chrzcie  świętym,

— abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili,

— abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy.

Proszę was:

— abyście mieli ufność nawet wbrew każdej swojej słabości, abyście szukali  zawsze duchowej mocy u Tego, u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją  znajdowało,

— abyście od Niego nigdy nie odstąpili,

— abyście nigdy nie utracili tej wolności ducha, do której On „wyzwala” człowieka,

— abyście nigdy nie wzgardzili tą Miłością, która jest „największa”, która  się wyraziła przez Krzyż, a bez której życie ludzkie nie ma ani korzenia, ani sensu.

Proszę was o to przez pamięć i przez potężne wstawiennictwo Bogarodzicy z  Jasnej Góry i wszystkich Jej sanktuariów na ziemi polskiej, przez pamięć św.  Wojciecha, który zginął dla Chrystusa nad Bałtykiem, przez pamięć św.  Stanisława, który legł pod mieczem królewskim na Skałce.

 

W oratorium wystąpili:

Robert Grudzień – kompozytor, klawisze i organy

Kinga Nadłonek – Moczydłowska – wokal

Marcin Obuchowski – tenor

Tomasz Mazur – bas

chór „Betanki”

chór parafialny pod dyrekcją Adama Głosa

chóry Canto Cantare z Gminnego Zespołu Szkół pod dyrekcją Moniki Kubiś – Arbuz.

Piotr Wrona - akordeon,

Michał Kowalczyk – kontrabas

Ks. Tomasz Lewniewski – narrator

Daniel Pacocha – narrator

Albert Pacocha - narrator

 

Poniżej znajdują się fragmenty utworów wykonywanych podczas Oratorium:

 

 Linki do pozostałych utworów:

https://www.youtube.com/watch?v=KGZBfz77YJw

https://www.youtube.com/watch?v=ubbgVGcgwTQ

https://www.youtube.com/watch?v=WGrO6FVvKos

https://www.youtube.com/watch?v=dZ3uf0vJ8Hs

https://www.youtube.com/watch?v=cxeIMmsMTN0

https://www.youtube.com/watch?v=dCeOsc2tluE

https://www.youtube.com/watch?v=RZV_gnvS8cw

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 1803 razy

Najnowsze galerie

Początek rekolekcji wielkopostnych

Pueri Cantores Lublinenses - koncert kolęd

21 stycznia 2018

 

 

155 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Ankieta

Zapraszamy do wypełnienia ankiety.

 

ankieta

1% podatku -Towarzystwo Fara

Wirtualny spacer

Kalendarz

marzec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31