STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tłumacz stronę/ Translate site

Witamy serdecznie na stronie Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela
i Św. Bartłomieja Apostoła.

Przeczytasz tu najnowsze informacje z życia Naszego Kościoła, zobaczysz foto galerie i posłuchasz naszej muzyki organowej.

Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia

  • V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.03.2018 r.1.    Dziś:•    Rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych, które trwać będą do środy. Witamy serdecznie naszego rekolekcjonistę –…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 149 razy
  • IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11.03.2018 r.1.    Dziś:•    Niedziela Laetare – radości.•    O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 322 razy
  • III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 04.03.2018 r.1.    Dziś:•    Wspomnienie św. Kazimierza królewicza, patrona naszego miasta.•    Po mszy św. o godz. 9.00…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 308 razy

Msze Św.:
w dni powszednie:
godz. 7.00 i 18.00 (poniedziałki - kościół Św. Anny, pozostałe dni - kościół farny)
w niedzielę i święta:godz. 7.30 (kościół Św. Anny), godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 (kościół farny)

Nabożeństwa okresowe: codziennie o godz. 17.30

 

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie godz. 9.00-10.00, 16.00-17.30
-w sprawie rejestracji grobów na cmentarzu parafialnym : wtorki i piątki w godz. 9.00-11.00

Najczęściej czytane

Ogólopolski Zjazd Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym

Pod Patronatem Honorowym Parafii św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja w Kazimierzu Dolnym, Burmistrza Kazimierza Dolnego oraz Instytutu Pamięci Narodowej Oddział Lublin w dniach 18-20 listopada 2016 roku odbył się w Kazimierzu Dolnym Ogólnopolski Zjazd Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym. Zjazd zorganizowany był przez: Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym z siedzibą w Puławach, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich – Dom Pracy Twórczej, Stowarzyszenie Solidarni Ziemi Puławskiej oraz NSZZ Solidarność Region Środkowo-Wschodni Oddział Puławy. Na Zjazd przybyło 106 osób z terenu całej Polski. Uczestnicy mieszkali w Domu Dziennikarza, gdzie zostali bardzo miło przyjęci przez gospodarza obiektu i tam też odbywały się zaplanowane spotkania. Już w piątek wieczorem po oficjalnym otwarciu i modlitwie w sali kominkowej odbyły się tzw. „Nocne Polaków Rozmowy”, które przeciągnęły się do późnych godzin nocnych. W sobotę odbyły się  spotkania tematyczne. I tak przed południem odbyło się spotkanie z Panem Adamem Borowskim – działaczem opozycji demokratycznej i niepodległościowej w PRL, wydawcą i działaczem społecznym. Po południu zaś spotkanie z Panem Marcinem Dąbrowskim, pracownikiem lubelskiego IPN, autorem książki „Lubelski lipiec” oraz z Panem dr Leszkiem Pietrzakiem, historykiem, pracownikiem naukowym KUL i Panem prokuratorem Andrzejem Witkowskim. Wieczorem wszyscy uczestnicy Zjazdu spotkali się na uroczystej Mszy Świętej w Farze, a po mszy złożyli kwiaty pod tablicą poświęconą Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce, kapelanowi NSZZ SOLIDARNOŚĆ. Następnie na Zamku odbył się koncert sponsorowany przez Burmistrza Kazimierza Dolnego. Wieczorem wszyscy spotkali się na uroczystej kolacji w Domu Dziennikarza, w czasie której uczestnicy Zjazdu serdecznie podziękowali organizatorom za bardzo miłe i serdeczne przyjęcie. Wszyscy postanowili, że takie spotkania należy kontynuować. Zjazd mógł się odbyć dzięki determinacji organizatorów i pozyskaniu sponsorów, dzięki którym koszty uczestników były minimalne. Patronat medialny sprawowali: TVP Lublin, Polskie Radio Lublin oraz Radio wnet.pl.. Miejska Telewizja Katowice nagrywała wspomnienia Represjonowanych, w terminie późniejszym ma powstać z tych materiałów program dokumentalny, powstała również bogata dokumentacja fotograficzna, a wybrane zdjęcia towarzyszą powstałej notatce.
Opracowała – Hanna Czekaj

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 1138 razy

Ankieta

Zapraszamy do wypełnienia ankiety.

 

ankieta

1% podatku -Towarzystwo Fara

Wirtualny spacer

Kalendarz

marzec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31