STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tłumacz stronę/ Translate site

Witamy serdecznie na stronie Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela
i Św. Bartłomieja Apostoła.

Przeczytasz tu najnowsze informacje z życia Naszego Kościoła, zobaczysz foto galerie i posłuchasz naszej muzyki organowej.

Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia

  • V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.03.2018 r.1.    Dziś:•    Rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych, które trwać będą do środy. Witamy serdecznie naszego rekolekcjonistę –…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 150 razy
  • IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11.03.2018 r.1.    Dziś:•    Niedziela Laetare – radości.•    O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 322 razy
  • III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 04.03.2018 r.1.    Dziś:•    Wspomnienie św. Kazimierza królewicza, patrona naszego miasta.•    Po mszy św. o godz. 9.00…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 308 razy

Msze Św.:
w dni powszednie:
godz. 7.00 i 18.00 (poniedziałki - kościół Św. Anny, pozostałe dni - kościół farny)
w niedzielę i święta:godz. 7.30 (kościół Św. Anny), godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 (kościół farny)

Nabożeństwa okresowe: codziennie o godz. 17.30

 

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie godz. 9.00-10.00, 16.00-17.30
-w sprawie rejestracji grobów na cmentarzu parafialnym : wtorki i piątki w godz. 9.00-11.00

Najczęściej czytane

Uroczystość Trzech Króli*video

Zgodnie z parafialną tradycją, również w tym roku, świętowanie Uroczystości Trzech Króli przebiegało pod hasłami orszaku oraz kolędowania. Mimo mroźnej aury na Mszę o godz. 12 przybylo wielu parafian, w tym dzieci, by wspólnie celebrować dzień, w którym każdy z nas może uświadomić sobie swoją królewską godność. Po Mszy odbył się nieco skrócony, aczkolwiek radosny i głośny jak zawsze, orszak Trzech Króli. Mimo mroźnej aury, parafianie tłumnie przeszli w procesji wokół kościoła farnego, by w ten sposób zademonstrować swoją wiarę. W tym miejscu warto wspomnieć, że pierwszym orszakiem, który został zorganizowany na Lubelszczyźnie, był właśnie orszak w naszej parafii. 


Liturgię uświetnił chór "Turliki" z Zakopanego pod kierunkiem Ewy Sterczyńskiej. Również po zakończeniu Eucharystii, chór wystąpił z koncertem góralskich kolęd. Turlikom towarzyszył ks. Mirosław Socała SDS, który koncelebrował Eucharystię i  wygłosił homilię.

 

 

Uroczysty orszak oraz koncert kolęd to nie jedyne wydarzenia podczas tegorocznej Uroczystości Trzech Króli. Po Mszy Św. z jasełkami o tematyce misyjnej wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce, zaś dzieci z kółka misyjnego otrzymały z rąk Ks. Proboszcza misyjne indeksy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

 

Uroczystościom w kościele parafialnym towarzyszyła kamera lubelskiego oddziału TVP, któremu zawdzięczamy krótki materiał z kazimierskiego orszaku:

http://lublin.tvp.pl/28511521/region-uroczystosci-z-okazji-swieta-trzech-kroli

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 841 razy

Najnowsze galerie

Początek rekolekcji wielkopostnych

Pueri Cantores Lublinenses - koncert kolęd

21 stycznia 2018

 

 

155 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Ankieta

Zapraszamy do wypełnienia ankiety.

 

ankieta

1% podatku -Towarzystwo Fara

Wirtualny spacer

Kalendarz

marzec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31