STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tłumacz stronę/ Translate site

Witamy serdecznie na stronie Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela
i Św. Bartłomieja Apostoła.

Przeczytasz tu najnowsze informacje z życia Naszego Kościoła, zobaczysz foto galerie i posłuchasz naszej muzyki organowej.

Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia

  • II NIEDZIELA ZWYKŁA 14.01.2018 r.1.    Dziś:•    104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.•    Na sumie modlimy się za śp. Księdza Kanonika…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 111 razy
  • NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 07.01.2018 r.1.    Dziś:•    Niedziela Chrztu Pańskiego, która liturgicznie kończy okres Bożego Narodzenia.•    Ofiary złożone na tacę przeznaczone…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 299 razy
  • UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYINOWY ROK 01.01.2018 r.•    Dziś pierwszy dzień Nowego 2018 Roku – Światowy Dzień Pokoju. Jako życzenia…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 243 razy

Msze Św.:
w dni powszednie:
godz. 7.00 i 18.00 (poniedziałki - kościół Św. Anny, pozostałe dni - kościół farny)
w niedzielę i święta:godz. 7.30 (kościół Św. Anny), godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 (kościół farny)

Nabożeństwa okresowe: codziennie o godz. 17.30

 

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie godz. 9.00-10.00, 16.00-17.30
-w sprawie rejestracji grobów na cmentarzu parafialnym : wtorki i piątki w godz. 9.00-11.00

Najczęściej czytane

Opis trasy Całonocnej Drogi Krzyżowej

W tym roku wyruszymy na południe, kierując się w stronę Mięćmierza. Nim jednak dojdziemy do tej malowniczej osady, po drodze nawiedzimy cmentarz parafialny. Zatrzymamy się też chwilę pod krzyżem upamiętniającym kazimierski epizod Powstania Styczniowego. Z Mięćmierza będziemy dalej podążać na południe w kierunku Podgórza. Po drodze będą towarzyszyć nam piękne widoki na Wisłę i Janowiec. To już teren gminy i parafii Wilków. Kulminacją pobytu u naszych sąsiadów będzie wspinaczka na Skarpę Dobrską.

 

Ze Skarpy pójdziemy w stronę Dąbrówki. Z Dąbrówki przejdziemy lasem do Uściąża. Uściąż należy do naszej parafii, choć to już gmina Karczmiska. Dalej podążymy w kierunku Skowieszynka omijając oczywiście główną drogę. W Skowieszynku na chwilę powrócimy na ubiegłoroczny szlak naszej wędrówki. Będzie to dosłownie chwila, bowiem zamiast kierować się w stronę Wierzchoniowa, w tym roku zejdziemy pięknym, mało znanym wąwozem do Bochotnicy. W Bochotnicy będziemy mieli do pokonania ostatnie strome podejście pod zamek. Stamtąd przez Góry powrócimy do Kazimierza. Jeśli starczy nam sił, to nasze zmagania zakończymy na Górze Trzech Krzyży.

 

Tegoroczna trasa powinna być łatwiejsza od naszej pierwszej nocnej drogi krzyżowej. Skorzystamy z gościnności remiz i świetlic wiejskich. Będzie więc chwila wytchnienia, odpoczynku, okazji do ogrzania, napicia się ciepłej herbaty.

 

Będziemy podążać razem. Stacje srogi krzyżowej będą z reguły usytuowane przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach. Dla osób, którym zbraknie sił, zorganizujemy dojazd powrotny do Kazimierza. Nie ma co się także obawiać warunków atmosferycznych. W razie potrzeby trasę na bieżąco będziemy modyfikować, wszak nie jesteśmy związania żadnymi umowami. Cel jest jeden. Przezwyciężenie własnych słabości, i tych fizycznych, i tych duchowych.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 1223 razy

Ankieta

Zapraszamy do wypełnienia ankiety.

 

ankieta

1% podatku -Towarzystwo Fara

Wirtualny spacer

Kalendarz

styczeń 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31