STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tłumacz stronę/ Translate site

Witamy serdecznie na stronie Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela
i Św. Bartłomieja Apostoła.

Przeczytasz tu najnowsze informacje z życia Naszego Kościoła, zobaczysz foto galerie i posłuchasz naszej muzyki organowej.

Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia

  • V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.03.2018 r.1.    Dziś:•    Rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych, które trwać będą do środy. Witamy serdecznie naszego rekolekcjonistę –…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 149 razy
  • IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11.03.2018 r.1.    Dziś:•    Niedziela Laetare – radości.•    O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 322 razy
  • III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 04.03.2018 r.1.    Dziś:•    Wspomnienie św. Kazimierza królewicza, patrona naszego miasta.•    Po mszy św. o godz. 9.00…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 308 razy

Msze Św.:
w dni powszednie:
godz. 7.00 i 18.00 (poniedziałki - kościół Św. Anny, pozostałe dni - kościół farny)
w niedzielę i święta:godz. 7.30 (kościół Św. Anny), godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 (kościół farny)

Nabożeństwa okresowe: codziennie o godz. 17.30

 

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie godz. 9.00-10.00, 16.00-17.30
-w sprawie rejestracji grobów na cmentarzu parafialnym : wtorki i piątki w godz. 9.00-11.00

Najczęściej czytane

Po Całonocnej Drodze Krzyżowej

To, co materialne w II Kazimierskiej Całonocnej Drodze Krzyżowej, można wyrazić liczbami: 14 stacji, 11 godzin wędrówki, 30 km dystansu, blisko 100 uczestników. Intencji, modlitw oraz uzyskanych łask nie sposób zliczyć. A przecież właśnie to, co wyrażało się w wymiarze duchowym podejmowanego trudu, było najważniejsze. Nie tempo, spalone kalorie czy pokonywane kilometry, a kontemplacja nad własnym życiowym krzyżem stanowiło istotę tegorocznego wydarzenia. I jak na prawdziwą drogę krzyżową przystało – nie było łatwo.

 

Pierwszym wydarzeniem, które rozpoczęło Całonocną Drogę Krzyżową, a jednocześnie pomogło nabrać sił, była Eucharystia sprawowana w kościele farnym. Po jej zakończeniu zgromadziliśmy się na terenie starego cmentarza parafialnego. Po uzgodnieniu zasad wędrówki i otrzymaniu błogosławieństwa od Księdza Proboszcza ruszyliśmy w drogę. Drogę pełną trudu i bólu, która dla każdego z nas stanowiła walkę fizyczną oraz psychiczną.

 

Na kolejnych etapach naszego wędrowania korzystaliśmy z gościnności mieszkańców naszej parafii. Zatrzymaliśmy się w remizie na Dąbrówce, w szkole na Skowieszynku oraz w remizie w Bochotnicy. W każdym z tych miejsc mieliśmy możliwość odpoczynku oraz posilenia się przed dalszą drogą.

 

Trasa tegorocznej Całonocnej Drogi Krzyżowej wiodła przez pola, lasy, wąwozy oraz sporadycznie przez szosę. W pięknym otoczeniu przyrody oraz ciszy nocy rozważaliśmy Mękę naszego Zbawiciela. Pokonując drogę w milczeniu modliliśmy się indywidualnie. Wzruszający był widok różańców trzymanych w dłoni przez uczestników Drogi, którzy w myślach lub szeptem modlili się w znanych tylko sobie intencjach.

 

Ból był nieodłącznym elementem naszego wędrowania. I dobrze, ponieważ umożliwił on oddalenie niepotrzebnych myśli i skupienie się na jeszcze głębszym przeżyciu wydarzenia, do którego każdego z osobna wezwał nas Pan Bóg. Bolące stopy, skurcze mięśni i trudność w poruszaniu się przypominała nam ponadto, że jesteśmy tylko ludźmi, których dotykają różne słabości.

 

Do ostatniej stacji drogi krzyżowej dotarliśmy po godzinie 6 rano. W mniejszym gronie niż na starcie drogi, zmęczeni, ale też szczęśliwi. Bo to już koniec, bo się udało. Każdy w głębi swego serca może teraz odpowiedzieć na pytanie, czy ten czas nie był czasem zmarnowanym. Czy nie potraktowaliśmy tego jako sportowe wyzwanie, jako wyraz pewnej egzotyki w praktykach religijnych. Czy może ten czas był dla nas czasem świętym, owocującym prawdziwym nawróceniem?

 

Do Paschy pozostały niecałe dwa tygodnie. Wydarzenia takie jak Całonocna Droga Krzyżowa przybliżają nas do tego wielkiego święta. Pozostaje mieć nadzieję, że piątkowa wędrówka pomogła nam w nawróceniu i przygotowaniu się do Świąt Wielkanocnych. A tych, którym przypadła do gustu taka forma modlitwy – zapraszamy już za rok.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Czytany 857 razy

Najnowsze galerie

Początek rekolekcji wielkopostnych

Pueri Cantores Lublinenses - koncert kolęd

21 stycznia 2018

 

 

155 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Ankieta

Zapraszamy do wypełnienia ankiety.

 

ankieta

1% podatku -Towarzystwo Fara

Wirtualny spacer

Kalendarz

marzec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31