STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tłumacz stronę/ Translate site

Witamy serdecznie na stronie Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela
i Św. Bartłomieja Apostoła.

Przeczytasz tu najnowsze informacje z życia Naszego Kościoła, zobaczysz foto galerie i posłuchasz naszej muzyki organowej.

Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia

  • V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.03.2018 r.1.    Dziś:•    Rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych, które trwać będą do środy. Witamy serdecznie naszego rekolekcjonistę –…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 149 razy
  • IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11.03.2018 r.1.    Dziś:•    Niedziela Laetare – radości.•    O godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 322 razy
  • III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 04.03.2018 r.1.    Dziś:•    Wspomnienie św. Kazimierza królewicza, patrona naszego miasta.•    Po mszy św. o godz. 9.00…
    Skomentuj jako pierwszy! Czytany 308 razy

Msze Św.:
w dni powszednie:
godz. 7.00 i 18.00 (poniedziałki - kościół Św. Anny, pozostałe dni - kościół farny)
w niedzielę i święta:godz. 7.30 (kościół Św. Anny), godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 (kościół farny)

Nabożeństwa okresowe: codziennie o godz. 17.30

 

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie godz. 9.00-10.00, 16.00-17.30
-w sprawie rejestracji grobów na cmentarzu parafialnym : wtorki i piątki w godz. 9.00-11.00

Najczęściej czytane

Pielgrzymka do Pragi - video

Pielgrzymka do Pragi już za nami. Dzięki bogatemu programowi było to nie tylko głębokie przeżycie duchowe, ale również okazja do poznania kraju naszych południowych sąsiadów.

 

Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy w piątek, 12 maja uczestnictwem w Eucharystii o nietypowej porze – 2:30 w nocy. Po przejechaniu malowniczych zakątków Polski dotarliśmy do Adrspach – skalnego miasta położonego na północy Czech. Tam podziwialiśmy piękno natury stworzonej przez Pana Boga. Spacer wśród drzew i wysokich skał, mimo iż wymagający fizycznie, bardzo spodobał się uczestnikom wyjazdu. Atrakcją pobytu w Adrspach był rejs łodzią po jeziorze. W podziwianiu uroków skalnego miasta nie przeszkodził przelotny deszcz oraz odgłosy zbliżającej się burzy. Po wyjeździe z Adrspach pojechaliśmy do Pragi, gdzie czekała na nas kolacja oraz odpoczynek w hotelu. Pierwszego dnia, podobnie jak do końca pielgrzymki, podróż autokarem upłynęła pod znakiem modlitwy oraz śpiewów.

 

Drugi dzień pielgrzymki przebiegał pod znakiem zwiedzania stolicy Czech. Był to czas bardzo intensywny, ponieważ dzięki uprzejmości pani przewodnik zobaczyliśmy bardzo dużo ciekawych miejsc w krótkim czasie. Centrum drugiego dnia pielgrzymowania stanowiła Eucharystia celebrowana w Sanktuarium Dzieciątka Jezus. Zwieńczeniem dnia obfitującego w przeżycia turystyczne i duchowe był spektakl w Krizikova Fontanna – przedstawienie z użyciem fontann, muzyki, światła oraz gry aktorskiej.

 

Ostatniego dnia pobytu w Czechach odwiedziliśmy Kutną Horę. Tam spacerując urokliwymi uliczkami doszliśmy m.in. do kaplicy czaszek czy Kościoła Św. Barbary. Po zwiedzeniu miasta słynącego z kopalni srebra ruszyliśmy w drogę powrotną do Polski. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia był udział w Mszy Świętej w Sanktuarium w Wambierzycach.

 

Do Kazimierza wróciliśmy późno w nocy. Zmęczeni podróżą oraz intensywnym programem wyjazdu, ale szczęśliwi. Wizyta w kraju, które na przestrzeni dziejów odcinało się od wiary przodków była bardzo pouczająca i z pewnością owocna. 

 

Poniżej prezentujemy drugą część filmu z pielgrzymki. Przypominamy, że pierwszą część filmiku można obejrzeć na stronie naszej parafii na Facebooku: https://www.facebook.com/parafiakazimierz/

 

Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Czytany 659 razy

Najnowsze galerie

Początek rekolekcji wielkopostnych

Pueri Cantores Lublinenses - koncert kolęd

21 stycznia 2018

 

 

155 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Ankieta

Zapraszamy do wypełnienia ankiety.

 

ankieta

1% podatku -Towarzystwo Fara

Wirtualny spacer

Kalendarz

marzec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31