STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tłumacz stronę/ Translate site

Witamy serdecznie na stronie Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela
i Św. Bartłomieja Apostoła.

Przeczytasz tu najnowsze informacje z życia Naszego Kościoła, zobaczysz foto galerie i posłuchasz naszej muzyki organowej.

Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia

 • XI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17.06.2018 r.   1. Dziś:•    O godz. 16.00 spotkanie z uczestnikami pielgrzymki do Lwowa.…
  Skomentuj jako pierwszy! Czytany 139 razy
 • X NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 10.06.2018 r.   1.  Dziś:•    Gościmy siostry Niepokalanki z Szymanowa.•    Bóg zapłać za ofiary…
  Skomentuj jako pierwszy! Czytany 200 razy
 • IX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 03.06.2018 r.   1. Dziś:•    Po wszystkich mszach św. odbywają się będą spotkania z…
  Skomentuj jako pierwszy! Czytany 282 razy

Msze Św.:
w dni powszednie:
godz. 7.00 i 18.00 (poniedziałki - kościół Św. Anny, pozostałe dni - kościół farny)
w niedzielę i święta:godz. 7.30 (kościół Św. Anny), godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 (kościół farny)

Nabożeństwa okresowe: codziennie o godz. 17.30

 

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie godz. 9.00-10.00, 16.00-17.30
-w sprawie rejestracji grobów na cmentarzu parafialnym : wtorki i piątki w godz. 9.00-11.00

Najczęściej czytane

 • 29, maj 2018
  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,  zwana także Bożym Ciałem,…

Wspomnienie wdzięczności..

WSPOMNIENIE WDZIĘCZNOŚCI
Koniec roku, czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny pod wieloma względami. To nie tylko czas w którym przygotowujemy się duchowo do przeżycia pamiątki narodzenia pana Jezusa, ale również niekiedy to przede wszystkim zbieganie, świąteczne przygotowania, planowanie spotkań rodzinnych i w gronie znajomych czy najbliższych przyjaciół, a także szał przygotowywania świątecznych prezentów.Większość zapyta po co ta odległa, jakby nie patrzeć retrospekcja? Po co patrzeć wstecz skoro, przed nami Nowy Rok, nowe wezwania i perspektywy działania? Do wspomnień, skłania jednak fakt iż w zeszłym roku na drodze działalności Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego pw. św. Anny pojawiła się ekipa Producentów serialu #WRytmieSerca Dlatego też nie sposób zapomnieć na chwilę o czasie który przed nami… Nie sposób nie cieszyć się tym faktem , i nie podziękować dzieląc się jednocześnie tą dobrą informacją z gronem naszych przyjaciół i sympatyków.Ilekroć nie spojrzymy wstecz wciąż tak samo cieszy nas fakt, iż pod koniec zeszłego roku dane nam było w niecodzienny sposób, bo dzięki rozmowie telefonicznej „spotkać i poznać się” z Twórcami serialu „W rytmie Serca”. Dzięki krótkiej rozmowie zyskaliśmy nie tylko zainteresowanie, ale również zrozumienie dla naszej dotychczasowej działalności, co zawsze jest miłą niespodzianką i motywacją do dalszego rozwoju. Ta pierwsza krótka rozmowa w której przedstawiliśmy, zarówno potrzeby Stowarzyszenia, jak i plany działania na przyszłość, dość szybko zyskała również wspaniałe odzwierciedlenie w konkretnej formie poprzez udzielone wparcie rzeczowe.W trakcie trwającego w dniach 16-17.12.2017 r. XI Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego pan Marcin Wielgo reprezentując ekipę serialu „W rytmie Serca” przekazał na rzecz prowadzonych przez Stowarzyszenie świetlic dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz świetlicy dla dzieci paczki, których zawartość z pewnością ułatwią i urozmaicą dalsze prowadzenie przez nas zajęć. Zapewniamy, że już teraz są one świetnie wykorzystywane.Wśród przekazanych rzeczy znalazły się między innymi:
• materiały plastyczne, które posłużą uczestnikom warsztatów plastycznych prowadzonych dla członów naszego Stowarzyszenia przez panią Natalię Sikorską i pana Waldemara Doraczyńskiego.
oraz
• klocki modułowe, nawlekanki oraz i pachołki do zabaw dla dzieci korzystających z zajęć świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie.W imieniu Członków Stowarzyszenia jak i dzieci korzystających z prowadzonej przez nas świetlicy jeszcze raz serdecznie dziękujemy Ekipie Producenckiej oraz Obsadzie Aktorskiej zaangażowanej w realizację „kazimierskiego serialu”, za miły gest zrozumienia potrzeb i konkretnego wsparcia.Oby ten rok, który przed nami pozwolił nam na kolejne tym razem faktyczne spotkanie w Kazimierzu.
Katarzyna Bączkowska

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 541 razy

Ankieta

Zapraszamy do wypełnienia ankiety.

 

ankieta

1% podatku -Towarzystwo Fara

Wirtualny spacer

Kalendarz

czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30