STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tłumacz stronę/ Translate site

Fara

Fara

Fusce tristique ligula nec massa mollis commodo. In at velit mi, nec tempus dui. Sed eleifend tortor eget mauris laoreet semper. Aliquam et turpis vel sapien tincidunt imperdiet. Cras dapibus dui leo, a ultricies dolorgula.

niedziela, 03 lipiec 2016 09:06

OGŁOSZENIE

Wychodząc naprzeciw szczytnej inicjatywie Fundacji Wolność i Demokracja, która po raz czwarty realizuje projekt biegów pod szyldem "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych", jako wspólnota parafialna postanowiliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu. Ideą tego biegowo-edukacyjnego projektu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Mieszkańcy Kazimierza Dolnego i okolicznym miejscowości nie pozostawali bierni w tym trudnym czasie i wykazywali się patriotyczna postawą i przykładnym działaniem. Czytaj więcej.....

 

Chcesz wziąć udział, zapisz

poniedziałek, 12 październik 2015 16:25

Kolejny konkurs wiedzy o Farze roztrzygnięty

Uprzejmie informujemy, że laureatkami kolejnego konkursu wiedzy o Farze zostały: Katarzyna Turska, Oliwier Majewski, Robert Wierzbowski. Serdecznie gratulujemy!!!
czwartek, 03 wrzesień 2015 17:09

Konkurs wiedzy o Farze.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie wiedzy o Farze, która jest jednym z zabytków stanowiących dziedzictwo kulturowe o randze ponadregionalnej. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania zabytkami i ich historią oraz propagowanie wiedzy z zakresu ochrony dziedzictwa narodowego. Zapraszamy na stronę http://www.zabytki-powisla.pl, gdzie zapoznacie się Państwo z zabytkami oraz przeczytacie wiele ciekawych informacji na ich temat.

Odpowiedz na 3 pytania:

1. Jak nazywał się biskup, który dokonał konsekracji kościoła pw. św. Anny w 1671 roku?;

2. Co przedstawia lewy ołtarz boczny w kościele św. Anny?;

3. W którym roku po raz pierwszy pojawiły się wzmianki o kaplicy szpitalnej św. Ducha w Kazimierzu Dolnym?.


Odpowiedzi proszę przesłać na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Spośród zgłoszeń z prawidłowo udzielonymi odpowiedziami zostaną wylosowane 3 osoby, które otrzymają nagrody w postaci albumów zdjęciowych o Farze.

Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko uczestnika, adres oraz zapis "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez organizatora konkursu Parafię Kazimierz Dolny ul. Zamkowa 6, 24-120 Kazimierz Dolny dla celów związanych z "Konkursem Wiedzy o Farze". Zostałem poinformowany, że podanie moich danych osobowych jest dobrowolne oraz, że przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych osobowych oraz ich poprawiania".

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 30 września. Lista laureatów konkursu zostanie opublikowana na naszej stronie interenetowej.

 

 

Strona 1 z 6