STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tłumacz stronę/ Translate site

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

poniedziałek, 01 styczeń 2018 11:46

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
NOWY ROK 01.01.2018 r.
•    Dziś pierwszy dzień Nowego 2018 Roku – Światowy Dzień Pokoju. Jako życzenia przyjmijcie słowo błogosławieństwa i błogosławcie się tymi słowami wzajemnie:
„Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,
niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem”. Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszach Św. zbiórka na rzecz rodziny, która ucierpiała wskutek pożaru w miniony piątek.
O godz. 14.00 zapraszamy na Koncert Noworoczny. Wystąpią: ks. Attila Adam Honti – organy i Jakub Wolanin – sopran. W programie: muzyka organowa XVI i XVII wieku, Tańce z Tabulatury Jana z Lublina oraz  Arie staro włoskie. Po koncercie Stowarzyszenie Św. Anny przeprowadzi zbiórkę ofiar na rzecz rodziny poszkodowanej w pożarze.

 W Roku Pańskim 2017 w naszej parafii udzieliliśmy: 75 chrztów, 65 ślubów, odprawiliśmy 91 pogrzebów, 70 dzieci przyjęło I Komunię św., 36 osób przyjęło sakrament bierzmowania. Rozdaliśmy ponad 63 tys. Komunii św. Codziennie było głoszone Słowo Boże, w szkołach lekcje katechezy, sprawowany sakrament pokuty, odmawiany różaniec i inne nabożeństwa.  Osoby starsze i w podeszłym wieku
były odwiedzane z posługą sakramentalną w domu. Centrum życia parafialnego
była Eucharystia sprawowana codziennie. Niezliczony czas modlitwy indywidualnej
i osobistej. Wspieraliśmy również finansowo, w miarę naszych możliwości dzieła misyjne oraz tych, którzy zwracali się prośbą o pomoc. Wspomagaliśmy inicjatywy ogólnokościelne (Caritas, Misje, Seminarium, KUL i inne) dzieląc się ofiarami.  Wszystko to na większą chwałę Bożą i większe dobro człowieka.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 494 razy